Перейти до основного вмісту

Правила використання

Усі права на публікації цього сайту належать авторам публікацій.

Використання публікацій можливе лише за умови активного гіперпосилання на оригінальний матеріал та вказівкою на ім'я автора.

Комерційне використання публікацій можливе лише з дозволу авторів.

Для того, щоб звернутися до авторів - перейдіть на сторінку "Контакти".

Популярні дописи з цього блогу

Як місто Деркачі стало посёлком Дергачи: історія перейменування, якого не було

Історичний міф про перейменування Деркачів у Дергачі поширювався десятиліттями. Енциклопедичні видання, наприклад "Історія міст і сіл Української РСР", вказують на початку статті так: "Дергачі (до 1943 року — Деркачі)". Те ж саме переписують у Вікіпедії.  Краєзнавець Ростислав Рибальченко у книжці "Дергачі - містечко на Лопані, на великому шляху, на Слобожанщині" зазначає: "...одразу після повернення радянської влади Деркачі вже офіційно перейменовано на Дергачі..."
Однак у жодному джерелі ви не знайдете відповіді на питання "ХТО перейменував Дергачі?"
Бо, насправді, ніякого офіційного перейменування Деркачів у Дергачі у 1943 році не було.

Деркачі під німецькою окупацією: органи влади

Німецька окупації Деркачів тривала близько 630 днів: з 21 жовтня 1941 р. по 13 серпня 1943 р. із перервою 13 лютого - 10 березня (під час подій Третьої битви за Харків).  
Останнім часом увагу істориків, які досліджують цей період, привертають не лише події військових баталій (тактичні схеми, рух і взаємодія підрозділів), але й життя пересічної людини в умовах окупації: її побут, взаємодія з фактичною владою.
Діяльність місцевих органів влади у зоні німецького військового управління  також стає темою вивчення. Однак ці дослідження здебільшого стосуються великих міст. Наприклад, найбільш ґрунтовним дослідженням, що відображає діяльність підокупаційної влади міста Харкова, є робота А.В. Скоробогатова "Харків у часи німецької окупації (1941 – 1943)".
Незважаючи на те, що минуло більше 70 років від подій німецької окупації Харківщини, деякі обставини цього історичного періоду все одно є недостатньо розкритими, що сприяє поширенню різноманітних вигадок та історичних міфів. Як пр…

40 років тому Дергачі стали містом. Про що писала районна газета "Ленінський шлях" у 1977 році (ФОТО)

25 липня 1977 року  Дергачі стали містом.
Президія Верховної Ради УРСР підписала указ "Про віднесення селища міського типу Дергачі Харківської області до категорії міст районного підпорядкування".
(Нагадаємо, що раніше Деркачі називалися містом під час німецької окупації.)
"Трудові рапорти буряководів", палка підтримка нової радянської конституції та "святкування 60-річчя Великого Жовтня" - атмосферу, у якій проходило життя дергачівців у той час , можна відчути,  дивлячись на сторінки районної газети "Ленінський шлях" 1977 року (зараз - "Вісті Дергачівщини").
Віднести смт. Дергачі - центр Дергачівського району Харківської області до категорії міст районного підпорядкування
Механізатори з високою якістю проводять міжрядний обробіток просапних культур
У серпневих випусках районної газети дергачівці могли дізнатися про проголошення незалежної республіки Джибуті.Всі останні роки Михайло Прокопович утримує першість у соціалістичному змага…